Nemzetközi KI MIT TUD?

2024. március 25-én a Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnáziumban került megrendezésre az idei Nemzetközi Ki Mit Tud. Iskolánkból több csapat is indult.

A DUE Bánki Donát Technikum német nyelvet tanuló diákjai közül: Németh Dániel 9.e, Kovács Tibor 9.e, Molnár Noel 9.e, Szeibert Noel 9.e, Nagy Tamás 11.a, Jankó Levente 11.a, Ujlaki Benedek 11.a, Kuti Zsolt 11.a, Födelevics Máté 12.b, Szinyicska Roland 13.b Dürrenmatt Az öreg hölgy látogatása című színdarab egy részletének német nyelvű előadásával az első helyezést érték el. Felkészítő: Futóné Szaucsuk Erika Tanárnő.

Dér Zsófia 9.NY – A.A. Milne: Micimackó c. művéből adott elő részletet angol nyelven és ezzel elnyerte kategóriájában az 1. helyezést. Felkészítő: Lemmer Anikó Tanárnő.

Ének-zene kategóriában 2. helyezést értek el a bánkis indulók: Balogh Mátyás gitáron kísérte Nagy Bulcsút, akik The Animals: House of the rising sun c. örökzöld dalát adták elő. Felkészítő: Kukel Gábor Tanár Úr.

Szívből gratulálunk Diákjainknak és Tanáraiknak!