Ünnepélyes tanévnyitó a Bánkiban – kilencedikesek köszöntése

A Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikumában 2022. szeptember elsején került megrendezésre a tanévnyitó ünnepély, ahol Bartal Orsolya Igazgató Asszony ünnepi beszédével köszöntötte a Fenntartó részéről megjelent Dr. habil András István Rektor Urat, Dr. habil Balázs László oktatási Rektorhelyettes Urat és az öt osztályból álló, népes kilencedikes évfolyamot. Az Igazgató Asszony háláját fejezte ki a jelenlevő diákoknak, hogy szüleik, családjaik a bizalmukat a Bánki nevelőtestületébe fektették és biztosította a tanulókat, hogy céljaik eléréséhez biztos hátteret, alapokat fog adni a Bánki. Az újonnan iskolánkba érkező diákokat a 10. évfolyam üdvözölte kedves, vidám hangulatú műsorával, melyben még a trombitaszó is felcsendült, majd a kilencedikes osztályfőnökök kézhez kapták a hagyományosan vándorló emlékkönyvet. A kissé megszeppent tekintetű kamasz fiatalok a négy osztályfőnöki órát követően már magabiztosabban mozogtak az aulában és a nap végére nyüzsgő beszélgetésektől, egymással ismerkedő fiataloktól volt hangos az épület. Üdvözlünk Benneteket Kilencedikesek!

Igazgató Asszony szavait idézve:

„ Érezzék jól magukat iskolánkban, legyen ez második otthonuk és majd a gyorsan elröppenő középiskolás évek után, szeretettel gondoljanak az itt töltött pár évre, az Alma Materükre. Jó szerencsét kívánunk a középiskolás éveikre! „