A Bánkiban járt a Télapó a csodálatos Krampuszlányokkal és hatalmas zsák szaloncukorral!
Kiss Dénes rendőr őrnagy prevenciós előadása a Bánkiban
2022. december 6-án Kiss Dénes rendőr őrnagy, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályának vezetője tartott preventív előadást a DUE Bánki Donát Technikumban a 9.A, 9.B, 9.C osztályoknak az iskolai zaklatás, mobbing témában. A program célja az volt, hogy a szakember felhívja a tanulók figyelmét az iskolai erőszakra, bántalmazásra annak veszélyeire és következményeire. Az előadó megtörtént esetekkel és speciális oktatófilmekkel színesítette az interaktív programot, melyben tevékenyen közreműködtek a bánkis diákok is. Januárban folytatódik a program újabb osztályok bevonásával.
Köszönjük a lehetőséget a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságnak és Kiss Dénes rendőr őrnagynak!
Bánkisok Bécsben
2022.12.02-án 53 fővel Bécsbe látogattak a DUE Bánki Donát Technikum diákjai. Első állomásuk a Hauswirth csokigyár volt. Innen Bécsbe indultak, ahol a Tenger Házában megcsodálhatták nemcsak az egzotikus halak sokaságát, de hüllőket, madarakat és majmokat is. Ezt egy havas belvárosi séta követte, mely során nemcsak a Ring csodás, történelmi épületeit ismerhették meg, de bementek a Stephansdomba is. Zárásként puncsozhattak és megkóstolhatták a helyi specialitásokat a karácsonyi vásárban. Feledhetetlen élményekkel tértek haza a kirándulásról a bánkis diákok.
Hálás köszönet a szervezésért és lebonyolításért Fekete-Vadas Zsuzsanna és Futóné Szaucsuk Erika Tanárnőknek!
Helyesírási verseny a Bánkiban
Ebben a tanévben is megrendeztük a DUE Bánki Donát Technikumban az elmúlt évek hagyományainak megfelelően helyesírási versenyünket, az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulóját. A megmérettetést vállaló 14 diáknak az országos forduló feladataihoz hasonló feladatlapot kellett megoldania válogatott helyesírási problémákkal. A versenyzők emellett egy tollbamondásban is próbára tették tudásukat.
A szoros versenyben végül Demcsák Erik 12. D osztályos tanuló bizonyult a legjobbnak, ő képviselte iskolánkat december 1-jén az online megyei fordulóban. 2. helyezettként Asztalos Bendegúz 9. D osztályos tanuló végzett, a 3. helyezett pedig Veres Szabolcs 12. C osztályos tanuló lett.
Szívből gratulálunk a nyerteseknek és a Felkészítő tanáraiknak!
Hálás köszönet a szervezésért Kovácsné Rubint Ágnes tanárnőnek!
Újabb sportsiker a Bánkiban😊
A DUE Bánki Donát Technikum tanulói 2022. 12. 1-jén röplabda „A” kategóriában Diákolimpián vettek részt Pécsett. A Pécsi Leőwey Klára Gimnázium csapata volt a Bánki ellenfele az Országos Diákolimpia előselejtezőjén. A Fiúk nem sok kétséget hagytak a végeredményt illetően: villámgyorsan 55 perc alatt 3-0 lett a Bánki javára.
December 12-én Kaposváron az Országos Elődöntőn a döntőbe jutásért fog mérkőzni a Bánki csapata. A Fiúk csütörtöki teljesítménye alapján jó eséllyel indul a csapat.
A csapat tagjai voltak: Béres Mátyás, Herceg Kristóf, Németh Zoltán, Makó József, Téglás Csaba, Pász Olivér
Szívből gratulálunk a felkészítő Johan József Tanár Úrnak és a csapatnak!
Sok sikert a Fiúknak az Országos Elődöntőn!
Szavalóverseny a Bánkiban
2022. november 23-án került megrendezésre a DUE Bánki Donát Technikumban az iskolai szavalóverseny. Mind a négy évfolyamról érkeztek versenyzők, s az I épület 206-os termét átalakítva az intézmény magyar szakos tanárai, valamint a humán munkaközösség vezetője és a két Igazgatóhelyettes Asszony zsűrizésével került lebonyolításra ebben a tanévben is a hosszú évek hagyományát őrző rendezvény. Rendkívül tehetséges fiatalok mutatták meg ez alkalommal is felkészültségüket és elhivatottságukat a művészetek felé.
Eredményeink:
I. helyezett Nagy Bulcsú 9.ny felkészítő tanára Kovácsné Rubint Ágnes
II. helyezett Gurics Anna 10.c felkészítő tanára Kovácsné Rubint Ágnes
III. helyezett Huszti Hanna 10.c felkészítő tanára Kovácsné Rubint Ágnes
Szívből gratulálunk a Felkészítő tanároknak és a nyerteseknek!
Futsal Diákolimpia Megyei Döntő
2022.november 18-án Székesfehérváron a Videoton két fedett, műfüves pályáján került megrendezésre V-VI. korcsoportos Futsal Diákolimpia Megyei Döntő, melyen a Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikum csapata is részt vett Johan József Testnevelő Tanár Úr kíséretében és felkészítésével.
A sorsolás a Bánki csapatát először a Rudassal, és a székesfehérvári Széchenyi csapatával hozta össze. A mérkőzést Rudassal kezdte a Bánki és a dunaújvárosi elődöntőhöz képest sokkal jobb meccset játszottak a fiaink, de vesztettek 2-0-ra. A Széchenyi csapata ellen nagyon fegyelmezett és jó játékkal győzött a Bánki 3-0-ra. A továbbiakban csapatunk megmérkőzött a Sárbogárddal és következett a bronz meccs a székesfehérvári kodolányis fiúk ellen. Végül a bánkis fiúk Johan Tanár Úr támogatásával nagyon szépen teljesítettek és a Megyei Bajnoki 4. helyet szerezték meg.
A csapat tagjai: Áldott Bence, Balogh Máté, Erdei Marcell, Kamondy Dominik, Péter Norbert, Réthy Dániel, Török Barsa, Tunyogi Roland, Vagyóczki Dávid.
Szívből gratulálunk Johan József Tanár Úrnak és a csapatot alkotó Fiúknak!
„Sportolj Dunaújváros!”
2022. november 16-án a DUE Bánki Donát Technikum 9.B és 10.c osztályos tanulói Futóné Szaucsuk Erika Tanárnő kíséretében a „Sportolj Dunaújváros!”rendezvénysorozat „Válts győzelemre”elnevezésű programján vettek részt. A váltóversenyeken alapuló sportnap kellemes hangulatban telt és diákjaink egy tartalmas délelőttöt töltöttek el a DSZC Dunaferr Technikum és Szakképző Iskola tornatermében.
Köszönjük a szervezést a Jövő Új-Városáért Egyesületnek!
Floorball Megyei elődöntő a Bánkiban
2022.11.15-én került megrendezésre a Floorball Megyei elődöntő, mely tornának hagyományosan a Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikum Sportcsarnoka adott otthont.
A résztvevők a Széchenyi István Gimnázium, a Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium, a Pannon Oktatási Központ és a házigazda DUE Bánki Donát Technikum csapatai voltak.
A reggeli sorsolás után kezdődtek a mérkőzések. Iskolánk csapata az esélyes Rudassal kezdett. A Fiaink jól teljesítettek, de 2-0-ra győzött a Rudas. A következő mérkőzések eredményei: Széchenyi- Pannon 7-1, majd Rudas- Széchenyi 4-1. Ezután ismét a Fiaink következtek a Pannon ellen, és végül számos izgalmas pillanat után az eredmény 4-4. Majd a Rudas- Pannon 5-2. Ezután következett a mindent eldöntő mérkőzés. Nagy küzdelem volt, először a Bánki szerzett vezetést. Ezt sokáig őrizték a Fiúk, de sikerült a széchenyis csapatnak egyenlíteni. Óriási csata volt, de nem változott az eredmény, azaz egy ponttal a Széchenyi szerzett többet, így ők lettek a továbbjutók. Nagyon büszkék vagyunk a Fiainkra, hiszen jól teljesítettek és mindent megtettek.
A csapat tagjai: Áldott Bence, Balogh Máté, Hungler Teodor, Kamondy Dominik, Piszmann Máté, Szabó Dániel Benjamin, Török Barsa István.
Felkészítő: Johan József testnevelő Tanár Úr