Skip to content

  • Híreink
  • Ágazatok, képzéseink
    • Felvételt nyert tanulók 2026-2027. tanév
    • Beiskolázási terv
    • Gépészet ágazat
      • Gépész technikus
      • Gépgyártástechnológiai technikus
      • Légijármű-szerelő technikus
      • Légijármű-műszerész technikus
      • Vasúti jármű-szerelő technikus
    • Elektronika és elektrotechnika ágazat
      • Ipari informatikai technikus
    • Informatika és távközlés ágazat
      • Szoftverfejlesztő és tesztelő
    • Gazdálkodás és menedzsment ágazat
      • Pénzügyi-számviteli ügyintéző
      • Vállalkozási ügyviteli ügyintéző
    • 9. évfolyam nyelvi előkészítő osztály
  • Kistechnikum
    • Kistechnikum
  • Erasmus+ Program
    • Erasmus+ Robotika Projekt KA220-SCH-D261C700
    • Köznevelésben tanulók és dolgozók rövid távú tanulási célú mobilitása KA122-SCH
  • Bánki Donát Alapítvány
  • Ökoiskola
  • Boldog Iskola
  • Aktív iskola
  • Diákönkormányzat
  • Különös közzétételi lista
  • Pályázatok
  • Kapcsolat
  • DUE Bánki
    Nyelvvizsgahely
  • Partnereink
  • Kréta

Kategória: iskola

Bánki Advent

2022.12.09. Kőkuti Imre

Kedves Bánkis Diákok!

Kedves Bánkis Diákok!
kép 1 / 1

iskola

A Bánkiban járt a Télapó a csodálatos Krampuszlányokkal és hatalmas zsák szaloncukorral!

2022.12.08. Kőkuti Imre
318429244_864883487884363_3503665346635376741_n
317903078_631792975404970_6917693579124685095_n
317950380_662215705598099_1933465931596777368_n
316948653_550211443203824_6779470155845389504_n
317848387_835994364397984_2283612988617652307_n
317886318_3835094856717125_7816490940115585241_n
318774755_6043200245704109_583652852133465609_n
318530290_2329045397242819_7995105236106110181_n

iskola

Kiss Dénes rendőr őrnagy prevenciós előadása a Bánkiban

2022.12.08. Kőkuti Imre

2022. december 6-án Kiss Dénes rendőr őrnagy, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályának vezetője tartott preventív előadást a DUE Bánki Donát Technikumban a 9.A, 9.B, 9.C osztályoknak az iskolai zaklatás, mobbing témában. A program célja az volt, hogy a szakember felhívja a tanulók figyelmét az iskolai erőszakra, bántalmazásra annak veszélyeire és következményeire. Az előadó megtörtént esetekkel és speciális oktatófilmekkel színesítette az interaktív programot, melyben tevékenyen közreműködtek a bánkis diákok is. Januárban folytatódik a program újabb osztályok bevonásával.

Köszönjük a lehetőséget a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságnak és Kiss Dénes rendőr őrnagynak!

317643327_512602357479646_5762721903406042831_n
317913592_549928379887097_8622848364976743394_n
318234411_525137826334477_782105666936706388_n
318353570_1873045369706206_1267132024869602013_n
318317488_548151576816539_416413672877201495_n
318371152_3419194511642275_3908558693008102304_n
318383611_5696096240474320_2385796799631688948_n
318434244_610385084178189_4676188356067175780_n
318460400_730438967918562_2436635118573247908_n
318767196_703829627650240_5492774454998199224_n

iskola

Bánkisok Bécsben

2022.12.08. Kőkuti Imre

2022.12.02-án 53 fővel Bécsbe látogattak a DUE Bánki Donát Technikum diákjai. Első állomásuk a Hauswirth csokigyár volt. Innen Bécsbe indultak, ahol a Tenger Házában megcsodálhatták nemcsak az egzotikus halak sokaságát, de hüllőket, madarakat és majmokat is. Ezt egy havas belvárosi séta követte, mely során nemcsak a Ring csodás, történelmi épületeit ismerhették meg, de bementek a Stephansdomba is. Zárásként puncsozhattak és megkóstolhatták a helyi specialitásokat a karácsonyi vásárban. Feledhetetlen élményekkel tértek haza a kirándulásról a bánkis diákok.

Hálás köszönet a szervezésért és lebonyolításért Fekete-Vadas Zsuzsanna és Futóné Szaucsuk Erika Tanárnőknek!

313286547_673488200893973_6342389744340802666_n
317689335_670845421201611_561162820849418139_n
317454097_1190609444872016_432054496837285683_n
313847649_560307202596749_9169307758535168436_n
317583900_520888266634695_7113148814956444090_n
317586198_460410939373256_6739056918770670455_n
317922042_1347192262685150_3462630797608844041_n
317656497_524332006288816_1539104532494650622_n
318174504_960716954890324_6224581604203591076_n
317723770_1605470219886078_7126240784071695549_n
317706933_1206872056595403_5069416298430090444_n
317873467_1334257287116226_6771689067771071942_n
317801119_1064026854272419_7345138176547218282_n
317518219_3244964609088888_5447544197160985118_n
317786661_1753849668328019_6651582949456986513_n
317791894_1206399500235103_2350382962091030123_n
317941625_534876161828303_1656328886351533557_n
317511018_1548025639049331_9081871626389576662_n
318027793_1510559149459100_2309679357248191810_n
318113904_1264301037464533_1508146480045562014_n

iskola

Helyesírási verseny a Bánkiban

2022.12.08. Kőkuti Imre

Ebben a tanévben is megrendeztük a DUE Bánki Donát Technikumban az elmúlt évek hagyományainak megfelelően helyesírási versenyünket, az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulóját. A megmérettetést vállaló 14 diáknak az országos forduló feladataihoz hasonló feladatlapot kellett megoldania válogatott helyesírási problémákkal. A versenyzők emellett egy tollbamondásban is próbára tették tudásukat.                                                                                                                   

A szoros versenyben végül Demcsák Erik 12. D osztályos tanuló bizonyult a legjobbnak, ő képviselte iskolánkat december 1-jén az online megyei fordulóban. 2. helyezettként Asztalos Bendegúz 9. D osztályos tanuló végzett, a 3. helyezett pedig Veres Szabolcs 12. C osztályos tanuló lett.

Szívből gratulálunk a nyerteseknek és a Felkészítő tanáraiknak!

Hálás köszönet a szervezésért Kovácsné Rubint Ágnes tanárnőnek!

318306537_808243200282684_5792582862092682849_n
317737431_593882046072922_58995899996239739_n
317668607_1321997241948092_8679990328620418587_n
317388421_1093755817968910_3150021072139888965_n
317489027_1123399378364588_4673106207325376492_n
318081158_834280311119652_8704802495608274708_n
318236656_658837525969331_4563073597373820167_n

iskola

Újabb sportsiker a Bánkiban😊

2022.12.02. Kőkuti Imre

A DUE Bánki Donát Technikum tanulói 2022. 12. 1-jén röplabda „A” kategóriában Diákolimpián vettek részt Pécsett. A Pécsi Leőwey Klára Gimnázium csapata volt a Bánki ellenfele az Országos Diákolimpia előselejtezőjén. A Fiúk nem sok kétséget hagytak a végeredményt illetően: villámgyorsan 55 perc alatt 3-0 lett a Bánki javára.

December 12-én Kaposváron az Országos Elődöntőn a döntőbe jutásért fog mérkőzni a Bánki csapata. A Fiúk csütörtöki teljesítménye alapján jó eséllyel indul a csapat.

A csapat tagjai voltak: Béres Mátyás, Herceg Kristóf, Németh Zoltán, Makó József, Téglás Csaba, Pász Olivér

Szívből gratulálunk a felkészítő Johan József Tanár Úrnak és a csapatnak!

Sok sikert a Fiúknak az Országos Elődöntőn!

Ropi-Banki-2022-12-01-2
Ropi-Banki-2022-12-01-1

iskola

Szavalóverseny a Bánkiban

2022.12.02. Kőkuti Imre

2022. november 23-án került megrendezésre a DUE Bánki Donát Technikumban az iskolai szavalóverseny.  Mind a négy évfolyamról érkeztek versenyzők, s az I épület 206-os termét átalakítva az intézmény magyar szakos tanárai, valamint a humán munkaközösség vezetője és a két Igazgatóhelyettes Asszony zsűrizésével került lebonyolításra ebben a tanévben is a hosszú évek hagyományát őrző rendezvény. Rendkívül tehetséges fiatalok mutatták meg ez alkalommal is felkészültségüket és elhivatottságukat a művészetek felé.

Eredményeink:

I. helyezett Nagy Bulcsú 9.ny felkészítő tanára Kovácsné Rubint Ágnes

II. helyezett Gurics Anna 10.c felkészítő tanára Kovácsné Rubint Ágnes

III. helyezett Huszti Hanna 10.c felkészítő tanára Kovácsné Rubint Ágnes

Szívből gratulálunk a Felkészítő tanároknak és a nyerteseknek!

315516944_3255354234794802_8096657684075418002_n
316305616_1084971062184235_3709954052546037808_n
315921751_625856439290790_4036705146639972531_n
316038447_923167311980840_9043968158350327872_n
316398597_539626854844457_7720358317822712616_n
316115098_3305335263064436_8365925538294512803_n
316163197_611964300677745_5112444679028053847_n
316019529_1280655346120894_8244792491274579553_n
316066888_813173266647324_8491202879461023806_n
315518487_837439250923202_7944970485013231831_n
316245404_813603229867071_1754565754903733346_n
316303264_636661821472899_7249251057168681258_n

iskola

Futsal Diákolimpia Megyei Döntő

2022.11.24. Kőkuti Imre

2022.november 18-án Székesfehérváron a Videoton két fedett, műfüves pályáján került megrendezésre V-VI. korcsoportos Futsal Diákolimpia Megyei Döntő, melyen a Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikum csapata is részt vett Johan József Testnevelő Tanár Úr kíséretében és felkészítésével.

A sorsolás a Bánki csapatát először a Rudassal, és a székesfehérvári Széchenyi csapatával hozta össze. A mérkőzést Rudassal kezdte a Bánki és a dunaújvárosi elődöntőhöz képest sokkal jobb meccset játszottak a fiaink, de vesztettek 2-0-ra. A Széchenyi csapata ellen nagyon fegyelmezett és jó játékkal győzött a Bánki 3-0-ra. A továbbiakban csapatunk megmérkőzött a Sárbogárddal és következett a bronz meccs a székesfehérvári kodolányis fiúk ellen. Végül a bánkis fiúk Johan Tanár Úr támogatásával nagyon szépen teljesítettek és a Megyei Bajnoki 4. helyet szerezték meg.

A csapat tagjai: Áldott Bence, Balogh Máté, Erdei Marcell, Kamondy Dominik, Péter Norbert, Réthy Dániel, Török Barsa, Tunyogi Roland, Vagyóczki Dávid.

Szívből gratulálunk Johan József Tanár Úrnak és a csapatot alkotó Fiúknak!

315519527_459249462987756_8707081688311614009_n
313114267_1149043452420496_1495234900049490100_n
316391370_1543586319402263_157883256583599220_n

iskola

„Sportolj Dunaújváros!”

2022.11.18. Kőkuti Imre

2022. november 16-án a DUE Bánki Donát Technikum 9.B és 10.c osztályos tanulói Futóné Szaucsuk Erika Tanárnő kíséretében a „Sportolj Dunaújváros!”rendezvénysorozat „Válts győzelemre”elnevezésű programján vettek részt. A váltóversenyeken alapuló sportnap kellemes hangulatban telt és diákjaink egy tartalmas délelőttöt töltöttek el a DSZC Dunaferr Technikum és Szakképző Iskola tornatermében.

Köszönjük a szervezést a Jövő Új-Városáért Egyesületnek!

315528477_1310419823108756_5741918432783447526_n
315314861_539457174245505_4198608957672643178_n
315522282_449875430559439_8696015127296903526_n
315518829_443097041310221_4999916918071614962_n
315315288_5977611652258359_5598769192099551731_n
315525643_643404167478260_3793851542588970308_n
315524139_596107095608786_7618504210427455994_n
315530689_5340019326125400_1590224399660184300_n

iskola

Floorball Megyei elődöntő a Bánkiban

2022.11.18. Kőkuti Imre

2022.11.15-én került megrendezésre a Floorball Megyei elődöntő, mely tornának hagyományosan a Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikum Sportcsarnoka adott otthont.

A résztvevők a Széchenyi István Gimnázium, a Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium, a Pannon Oktatási Központ és a házigazda DUE Bánki Donát Technikum csapatai voltak.

A reggeli sorsolás után kezdődtek a mérkőzések. Iskolánk csapata az esélyes Rudassal kezdett. A Fiaink jól teljesítettek, de 2-0-ra győzött a Rudas. A következő mérkőzések eredményei: Széchenyi- Pannon 7-1, majd Rudas- Széchenyi 4-1. Ezután ismét a Fiaink következtek a Pannon ellen, és végül számos izgalmas pillanat után az eredmény 4-4. Majd a Rudas- Pannon 5-2. Ezután következett a mindent eldöntő mérkőzés. Nagy küzdelem volt, először a Bánki szerzett vezetést. Ezt sokáig őrizték a Fiúk, de sikerült a széchenyis csapatnak egyenlíteni. Óriási csata volt, de nem változott az eredmény, azaz egy ponttal a Széchenyi szerzett többet, így ők lettek a továbbjutók. Nagyon büszkék vagyunk a Fiainkra, hiszen jól teljesítettek és mindent megtettek.

A csapat tagjai: Áldott Bence, Balogh Máté, Hungler Teodor, Kamondy Dominik, Piszmann Máté, Szabó Dániel Benjamin, Török Barsa István.

Felkészítő: Johan József testnevelő Tanár Úr

 

bemelegites
eligazitas
es-jatszunk
es-meg-mindig-jatszunk

iskola

Bejegyzés navigáció

Régebbi bejegyzések
Újabb bejegyzések
Copyright. All rights reserved.
Proudly powered by WordPress | Education Hub by WEN Themes